سیستم آموزشی در کشور اسلواکی
    
تعداد بازدید: 8222
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/9/1

 

موسسات آموزش عالی در کشور اسلواکی، آموزش های تکمیلی خود را در چارچوب برنامه های تحصیلی معتبر ارائه می دهند. زبان اصلی تحصیل در کشور اسلواکی، زبان اسلواکی است اما در کنار آن، برنامه هایی نیز با زبان های خارجی دیگر (عمدتاً انگلیسی) برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود. یک سال تحصیلی از اول سپتامبر همان سال آغاز و در تاریخ 31 آگوست سال بعد به اتمام می رسد. یک سال تحصیلی شامل دو ترم است ( ترم زمستان از سپتامبر "شهریور" تا ژانویه "دی" و ترم تابستان از فوریه "بهمن" تا ژوئن "خرداد" ادامه دارد). این سیستم آموزشی توسط مقررات موسسات آموزش عالی تعیین شده است.  فرآیند تدریس شامل سخنرانی، سمینار، تمرینات، کار آزمایشگاهی، پروژه ها و آموش های عملی و مشاوره می باشد. سیستم نمره دهی و ارزیابی دانشجویان طبق سیستم نمره دهی اروپا (ECTS) است؛ این سیستم از سال 2002 برای تمامی موسسات آموزشی و در تمامی سطوح مورد تایید و استفاده قرار گرفت.

نمره های دانشجویان با تعداد امتیازهایی که در طول سال تحصیلی کسب می کنند سنجیده می شود و در هر ترم تحصیلی 30 امتیاز و در طول یک سال 60 امتیاز در نظر گرفته می شود. هر کدام از موسسات آموزش عالی در نهایت، تمام امتیازات مورد نیاز برای قبولی دانشجو را محاسبه و طبق سیستم نمره دهی (ECTS)، نمرات را اعلام می کند. 

عالی = 1

خیلی خوب (بالاتر از میانگین) = 5. 1

خوب (در سطح متوسط) = 2

قابل قبول = 5. 2

رضایت بخش (در کمترین سطح قبولی) = 3

غیر قابل قبول (مردود) = 4

برنامه های تحصیلی در کشور اسلواکی معمولا در یکی از سه سطح آموزش عالی قرار می گیرند.

* سطح اول شامل تحصیلات در مقطع کارشناسی می باشد.

* سطح دوم تحصیلات عالی در کشور اسلواکی شامل موارد زیر است:

_تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد

_برنامه های تحصیلی مهندسی

_  برنامه های تحصیلی دکتری

* سطح سوم شامل تحصیل در مقطع دکتری و تخصص می باشد.

تمامی برنامه های تحصیلی در تمامی مقاطع باید توسط وزارت تحصیل، علوم، تحقیقات و ورزش جمهوری اسلواکی تایید شود.

موسسه حقوقی آریانا بین الملل در شیراز از موسسات معتبر اعزام دانشجو به کشور اسلواکی است که با بهره گیری از متخصصین و مشاورین حرفه ای خود همواره می تواند راهنمای شما در تمامی مراحل مهاجرت به اسلواکی و اخذ تابعیت و اقامت اسلواکی از طریق تحصیل باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و اخذ اقامت کشور اسلواکی از طریق تحصیل، می توانید با موسسه حقوقی آریانا بین الملل تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی و حرفه ای در زمینه مهاجرت تحصیلی به اسلواکی بهره مند گردید.

 

 

 

از   3   رای
4.31

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.