معرفی شهرهای مجارستان
    
تعداد بازدید: 9001
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1397/9/1

هسته اولیه کشور مجارستان در قرن نهم توسط رئیس بزرگ مجارستان، آرپات، بنیان گذاری شد که بعد از اینکه در حوضه کارپات مستقر شد، مردم را از قومیت های مختلف به سمت مسیحیت سوق داد. در روز کریسمس سال 1000 میلادی، نوه بزرگ آرپات به نام استفان، به تاج و تخت رسید و توسط تاجی که پاپ سیلوستر دوم از روم به او اعطا کرد، رسما به سلطنت رسید و مجارستان تشکیل شد. تاریخچه این کشور پر است از حوادث و فراز و نشیب هایی که پس از گذراندن آن ها، مجارستان به کشور قدرتمند اقتصادی امروز تبدیل شده است. جنگ ها و صلح نامه های متعدد مجارستان باعث شده تا این کشور در تمام طول تاریخ دارای حوادث زیادی باشد از جمله این اتفاقات می توان به جنگ 15 ساله علیه ترک ها که با صلح "زیتفاترک" به پایان رسید اشاره کرد که در بین سال های 1593 تا 1606 اشاره کرد. در 20 آگوست سال 1949 میلادی، قانون اساسی جمهوری مجارستان به اجرا در آمد و در تاریخ 1 می 2004 کشور مجارستان به اتحادیه اروپا پیوست. همچنین قابل به ذکر است که از تاریخ 21 دسامبر 2007، مجارستان به حوزه کشورهایی که دارای ویزای شنگن هستند، راه یافت اما همچنان واحد پول این کشور فورینت باقی ماند ولی در سال های آینده قرار است که این واحد پول به یورو تغییر کند.  

شهر بوداپست:

بوداپست پایتخت مجارستان و مرکز اصلی سیاسی، فرهنگی، تجاری، صنعتی و حمل و نقل کشور مجارستان است. با تقریبا دو میلیون نفر جمعیت، بوداپست بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر در کشور مجارستان است و بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی مجارستان در شهر بوداپست تولید می شود. در نتیجه نیمی از دانشگاه های مجارستان در شهر بوداپست واقع شده است و اساتید و پروفسورهای زیادی در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل هستند. همین امر باعث می شود تا درصد پژوهشگران کارآفرین در شهر بوداپست بالا باشد.

شهر دبرسن:

بعد از بوداپست، شهر دبرسن بزرگترین شهر مجارستان است. شهر دبرسن، مرکز منطقه بزرگ دشت شمالی است. شهر دبرسن دارای زندگی فرهنگی قوی می باشد و هر سال در تاریخ 20 آگوست، فستیوال گل در این شهر برگزار می شود. دانشگاه دبرسن در شهر دبرسن واقع شده است و ساختمان دانشگاه یک شاهکار معماری به حساب می آید.

شهر سگد:

شهر سگد، مرکز منطقه جنوب شرقی مجارستان است. از زمان های قدیم، شهر سگد و مناطق اطراف آن دارای سکنه بوده است. مهم ترین بنای تاریخی شهر، کلیسای جامع است که در مرکز شهر واقع شده است. تابستان هر سال در فضای باز جلوی کلیسا مراسم تئاتر روباز اجرا می شود. شهر سگد دارای بیشترین نور خورشید در تمام سال است و به همین دلیل به شهر آفتابی مشهور است.

دانشگاه سگد در سال 1872 میلادی تاسیس شد که نشان دهنده تاریخ غنی این دانشگاه است. در حال حاضر دانشگاه سگد دارای 13 دانشکده است که می توان به ادامه تحصیل در رشته های مختلف در این دانشگاه پرداخت.

شهر پچ:

 شهر پچ در جنوب غربی کشور مجارستان قرار دارد و به عنوان مرکز اداری و اقتصادی شهرستان بارانیا فعالیت می کند. شهر پچ دارای زندگی فرهنگی غنی می باشد و همچنین ساختمان های تاریخی بسیاری از جمله باسیلیکا سنت پیتر در شهر پچ قرار دارد. دانشگاه پچ در سال 1367 میلادی تاسیس شده است و به عنوان قدیمی ترین دانشگاه مجارستان شناخته می شود. دانشگاه پچ دارای 10 دانشکده مختلف است که انواع رشته ها را برای ادامه تحصیل ارائه می دهد.

 

 

از   2   رای
8

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.