تحصیل در مجارستان
    
بازدید: 2313
    

تحصیل در مجارستان

اگر شما علاقه مند به فرهنگ و سنت یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی هستید، کشور مجارستان گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. کشور مجارستان به دلیل داشتن مناظر زیبا، آثار تاریخی و فرهنگی، استانداردهای ایمنی و کیفیت زندگی بالا به عنوان یک مقصد محبوب برای افراد متقاضی به مهاجرت در تمام دنیا شناخته شده است.

کیفیت بالا و امکانات خوب آموزشی، هزینه پایین زندگی و تحصیل نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، عضو بدن در اتحادیه شنگن و مدارک دانشگاهی معتبر و شناخته شده در تمام دنیا باعث شده تا مجارستان به یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت تحصیلی به حساب آید.

ادامه تحصیل در مجارستان در تمامی رشته های فنی و مهندسی و پزشکی امکان پذیر است. دانشجویان می توانند در صورت نیاز با گذراندن دوره کالج یا آزمون ورودی هر دانشگاه مجارستان، وارد دانشگاه های مجارستان شوند و به ادامه تحصیل بپردازند. مدت زمان تحصیل در دوره کالج های مجارستان یک سال می باشد که در دو ترم برگزار می گردد. ترم اول در ماه سپتامبر و ترم دوم در ماه جولای هر سال برگزار می گردد.

 

چرا تحصیل در مجارستان؟

- شهریه دانشگاه ها و کالج های مجارستان نسبت به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا کمتر است.

-شما با تحصیل در مجارستان از بهترین اساتید و سطح آموزشی بالا و کیفیت بسیار بالا در شیوه تدریس بهره مند خواهید شد.

-امکان ارائه دروس به زبان انگلیسی و آلمانی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

-از آنجا که کشور مجارستان عضو شنگن می باشد، شما با تحصیل در مجارستان می توانید همزمان از مزایای سفر به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا بدون ویزا نیز بهره مند شوید.

-دانشگاه های مجارستان در رتبه بندی QS (اعتبار جهانی آموزشگاه های عالی) رتبه بالایی دارند.

- هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان به نسبت دیگر کشورهای اروپایی و اسکاندیناوی کمتر است.

 

هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان از دو بخش هزینه ثبت نام و شهریه دانشگاه تشکیل می شود. دانشجویان بین المللی که عضو اتحادیه اروپا باشند، ممکن است تحت شرایط خاصی از پرداخت این هزینه ها معاف شوند اما دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا نباشند، بسته به مقطع تحصیلی و رشته ای که انتخاب می کنند موطف به پرداخت هزینه های ذکر شده می باشند. هزینه ها بسته به دانشگاه و شهری که در آن تحصیل می کنید متفاوت خواهد بود، اما به صورت میانگین هزینه ها به این صورت می باشد:

-تحصیل در مقطع لیسانس در مجارستان: میانگین 1000 یورو در هر سال تحصیلی

-تحصیل در مقطع فوق لیسانس در مجارستان: میانگین 1500 یورو در هر ترم تحصیلی

-هزینه ثبت نام بین 40 تا 800 یورو (بسته به رشته تحصیلی متغیر)

 

*هزینه های متفرقه زندگی در مجارستان:

-هزینه بیمه: 60 یورو در ماه

-هزینه اجاره: 200-500 یورو ماهیانه

-هزینه قبوض آب و برق: 200 یورو ماهیانه

موسسه حقوقی آریانا بین الملل در شیراز از موسسات معتبر اعزام دانشجو به کشور مجارستان است که با بهره گیری از متخصصین و مشاورین حرفه ای خود همواره می تواند راهنمای شما در تمامی مراحل مهاجرت به مجارستان و اخذ تابعیت و اقامت مجارستان از طریق تحصیل باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان و اخذ اقامت کشور مجارستان از طریق تحصیل، می توانید با موسسه حقوقی آریانا بین الملل تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی و حرفه ای در زمینه مهاجرت تحصیلی به مجارستان بهره مند گردید.  

 

   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.