اطلاعات کلی کشور چین
    
بازدید: 1085
    

 

چین با نام رسمی جمهوری خلق چین کشوری است که در شرق قاره آسیا واقع شده‌است. مساحت چین ۹،۵۹۶،۹۶۰ کیلومتر مربع است که ۹،۳۶۲،۴۱۰ کیلومتر مربع آن خشکی و ۲۷۰،۵۵۰ کیلومتر مربع آن از آب تشکیل شده است. کشور چین چهارمین کشور پهناور دنیا پس از روسیه ، کانادا و آمریکا است .

کشور چین با کشورهای متعددی هم جوار است. چین با کشورهای کره شمالی، مغولستان، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، افغانستان، پاکستان، هند، نپال، برمه، بوتان ، لائوس و ویتنام دارای مرز مشترک خاکی و با کره جنوبی، ژاپن، فیلیپین، برونئی، مالزی و اندونزی دارای مرز آبی است .

چین  بر اساس فهرست کشورها بر پایه جمعیت، با بیش از 1.435 میلیارد نفر سکنه در سال 2019 پر جمعیت ترین کشور دنیا میباشد  که توسط حزب کمونیست چین اداره می‌شود؛ این حزب بر ۲۲ استان، ۵ منطقهٔ خودمختار، ۴ شهر با مدیریت مستقیم پکن، تیانجین، شانگهای و چونگ‌کینگ و ۲ منطقهٔ اداری خودمختار هنگ کنک و ماکائو حکومت میکند .

 

 

موسسه حقوقی آریانا بین الملل از موسسات معتبر مشاوره حقوقی در امور تحصیلی و اخذ اقامت و تابعیت کشور چین میباشد که با بهره گیری از متخصصین و مشاورین حرفه ای خود همواره می تواند راهنمای شما در تمامی مراحل مهاجرت به کشور چین باشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به چین و اخذ اقامت کشور چین می توانید با موسسه حقوقی آریانا بین الملل تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی و حرفه ای در زمینه مهاجرت به کشور چین بهره مند شوید .   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.