تحصیل در اسلواکی
    
بازدید: 6359
    

تحصیل در اسلواکی

این سوال بسیاری از کسانی است که قصد تحصیل به کشوری چون کشور اسلواکی را دارند و به جرات می‌توان گفت  تحصیل در کشور اسلواکی در حین کیفیت بالای آموزشی نسبت به سایر کشورهای اروپایی کم هزینه‌تر است، بنابراین متقاضیان زیادی سالیانه جهت پذیرش در دانشگاه‌های این کشور اقدام می‌کنند تا بتوانند وارد یک کشور اروپایی زیبا و آرام شوند. از طرفی  کشور اسلواکی عضو پیمان شنگن است و با تحصیل در کشور اسلواکی و دریافت ویزای این کشور دانشجویان آزادانه می‌توانند به سایر کشورهای اروپایی همانند آلمان، هلند، فنلاند و… رفت و آمد کنند همچنین افرادی که علاقه‌مند هستند اقامت یک کشور اروپایی را به دست بیاورند و در شرکت‌های معتبر این منطقه مشغول به کار شوند، جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور اسلواکی اقدام می‌کنند که برای اینگونه افراد فرصتی مناسب تلقی می‌شود. قوانین تحصیل در کشور اسلواکی که توسط دانشگاه‌های این کشور وضع شده است نسبت به سایر دانشگاه‌های مطرح اروپایی آسان تر است. بنابراین سالیانه دانشجویان بین المللی زیادی وارد دانشگاه‌های اسلواکی می‌شوند و در رشته‌های فنی مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی، هنر و… ادامه تحصیل می‌دهند. تحصیل به زبان اسلواک برای دانشجویان در دانشگاه های دولتی رایگان بوده اما این دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه در دوره های زبان اسلواک شرکت نمایند.

رنکینگ دانشگاه‌های اسلواکی :

دانشگاه های کشور اسلواکی از رنکینگ بالایی در میان کشورهای اروپایی به خصوص در رشته های پزشکی و دندانپزشکی برخوردار بوده و ضمن دارا بودن اساتید مجرب، دوره های تخصصی به زبان انگلیسی نیز در آنها برگزار می‌شود. همچنین امکان ترانسفر به دیگر دانشگاه های اتحادیه اروپا از جمله: آلمان و اتریش و ادامه تحصیل رایگان نیز برای دانشجویان فراهم می باشد.

دانشگاه‌های اسلواکی عبارتند از:

دانشکده پزشکی دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا دراسلواکی

دانشکده پزشکی دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا قدیمی ترین دانشکده در میان 13 دانشکده این دانشگاه است. دانشکده پزشکی دانشگاه کامنیوس در سپتامبر سال 1919 تاسیس شد. دانشکده پزشکی دانشگاه کامنیوس از همان آغاز تاسیس خود به عنوان یک موسسه علمی_پژوهشی و آموزشی از اهمیت زیادی در شاخه پزشکی برخوردار بود.

دانشکده حقوق دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا دراسلواکی

دانشکده حقوق دانشگاه کامنیوس در اکتبر سال 1921 تاسیس شد. دانشکده حقوق هم اکنون نماینده آموزش عالی علوم سیاسی و آموزش و پرورش در کشور اسلواکی است. دانشکده حقوق دانشگاه اسلواکی همچنین بزرگترین دانشکده علوم سیاسی در جمهوری اسلواکی است. دانشکده حقوق دانشگاه کامنیوس در سه سطح (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) تحصیلات عالی را به دو صورت تمام وقت و نیمه وقت ارائه می دهد.

دانشکده هنر در دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا دراسلواکی

دانشکده هنر دانشگاه کامنیوس در سال 1921 در شهر براتیسلاوا تاسیس شد. در طول سالهای فعالیت دانشکده هنر دانشگاه کامنیوس، این دانشکده به یکی از برترین موسسات ارائه آموزش عالی و یک مرکز مهم آموزشی در سطح ملی تبدیل شده است که به تربیت متخصصین در زمینه های مختلف می پردازد.  

 

دانشکده علوم طبیعی دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا دراسلواکی

 دانشکده علوم طبیعی دانشگاه کامنیوس در سال 1940 در شهر براتیسلاوا ساخته شد. دانشکده علوم طبیعی، برترین آموزشگاه علمی با سابقه علمی و پژوهشی زیادی در جمهوری اسلواکی است. در حال حاضر دانشکده علوم طبیعی یکی از بزرگترین دانشکده های دانشگاه کامنیوس است و همچنین بزرگترین دانشکده علوم طبیعی در جمهوری اسلواکی می باشد. همچنین دانشکده علوم طبیعی دانشگاه کامنیوس، اولین دانشکده در اسلواکی است که برنامه شیمی سطح کارشناسی آن برنده جایزه های بین المللی متعددی شده است.

 

دانشکده آموزش و پرورش دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا دراسلواکی

  دانشکده آموزش و پرورش دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا دارای بزرگترین ساختمان در میان تمام دانشکده های دانشگاه کامنیوس است و قدیمی ترین و بزرگترین ساختمان تحصیلی درکشور اسلواکی است. هدف اصلی دانشکده آموزش و پرورش دانشگاه کامنیوس تربیت و پرورش افراد حرفه ای در مشاغلی از جمله: آموزش و پرورش، خدمات اجتماعی و همچنین گسترش دادن برنامه های درسی، علوم و تحقیقات در زمینه علوم پزشکی، علوم انسانی و علوم اجتماعی است.

 

دانشکده داروسازی دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا دراسلواکی

دانشکده داروسازی دانشگاه کامنیوس واقع در جمهوری اسلواکی در سال 1952 در شهر براتیسلاوا تاسیس شد و به عنوان تنها دانشکده در نوع خود، به یکی از برترین دانشکده های داروسازی اروپا تبدیل شده است که عضو اتحادیه انجمن های دانشکده های داروسازی اروپا است. رشته داروسازی دانشگاه کامنیوس شامل مطالعه علوم طبیعی، پزشکی و علوم داروسازی خاص می باشد.

 

دانشکده تربیت بدنی و ورزش دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا دراسلواکی

ساختمان دانشکده تربیت بدنی و ورزش دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا در سال 1960 تاسیس شد. دانشکده تربیت بدنی و ورزش دانشگاه کامنیوس در جمهوری اسلواکی، قدیمی ترین ساختمان در نوع خود در این کشور می باشد. از زمان تاسیس، دانشکده همواره مشغول آموزش کارشناسان و مربیان حرفه ای در زمینه تربیت بدنی و ورزش بوده است. در حال حاضر، این دانشکده نقش مهمی در پیشرفت تحقیقات در زمینه ورزش و تربیت بدنی ایفا می کند.

 

دانشکده ریاضی، فیزیک و اطلاعات دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا دراسلواکی

دانشکده ریاضی، فیزیک و اطلاعات دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا، چندین سال متمادی به عنوان بهترین ساختمان در زمینه علوم طبیعی در جمهوری اسلواکی رتبه بندی شده است. این دانشکده در سال 1980 ساخته شد و قبل از آن، ساختمان بخشی از دانشکده علوم طبیعی بود.

 

دانشکده مدیریت دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا دراسلواکی

ساختمان دانشکده مدیریت دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا در سال 1991 تاسیس شد. تحصیلات عالی در سه سطح امکان پذیر است: تحصیل مدیریت در تمام سطوح، برنامه مدیریت بین المللی (نسخه فرانسوی و آلمانی در سطح اول) در سطح اول و دوم و برنامه مدیریت کسب و کار در سطح سوم. بخشی از دروس به زبان انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی هستند.

 

دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا دراسلواکی

دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد دانشگاه کامنیوس واقع در شهر براتیسلاوا، جدیدترین دانشکده ساخته شده در دانشگاه کامنیوس است. این دانشکده در سال 2002 به عنوان پاسخ به نیازهای اقتصادی جمهوری اسلواکی در اتحادیه اروپا تاسیس شد. هدف اصلی دانشکده علوم اجتماعی و اقتصاد دانشگاه کامنیوس، توسعه دادن و گسترش دانش تئوری و کاربرد موفقیت آمیز آن در زمینه های علوم اجتماعی و سیاسی، مطالعات اروپایی و روابط بین الملل، سیاست عمومی و اقتصاد و همچنین روانشناسی اجتماعی و کار است.  

 

دانشکده پزشکی یسنیوس دانشگاه کامنیوس واقع در شهر مارتین دراسلواکی

 دانشکده پزشکی یسنیوس دانشگاه کامنیوس واقع در شهر مارتین، یکی از سه دانشکده عمومی پزشکی در جمهوری اسلواکی است. دانشکده پزشکی یسنیوس به عنوان یک ساختمان جداگانه در سال 1969 تاسیس شد و هم اکنون به یک بخش دائمی و جدایی ناپذیر از دانشگاه کامنیوس تبدیل شده است.

 

دانشگاه پزشکی واقع در شهر کوشیتسه دراسلواکی

 دانشگاه پزشکی کوشیتسه  در اسلواکی در سال 1948 تاسیس شده و از قدیمی‌ترین دانشگاههای کوشیتسه می‌باشد دانشجویان با زبان انگلسی قادر به ادامه تحصیل خود در این دانشگاه هستند لازم به ذکر است این دانشکده تحت سیستم اروپایی (ECTS) است که بورسه اراسموس را ارائه می‌دهد.

 

 دانشگاه فنی  واقع در شهر کوشیتسه دراسلواکی

دانشگاه فنی کوشیتسه در سال 1952 تأسیس شد و نزدیک به 10،000 دانشجو دارد. این دانشگاه در رشته‌های مختلف مانند معدن، محیط زیست، ژئوتکنولوژی، متالورژی، مهندسی مکانیک، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی عمران، اقتصاد، فن آوری‌های تولید و هنر دانشجو می‌پذیرد.  

 

دانشگاه پائولو واقع در شهر کوشیتسه دراسلواکی 

دانشگاه پائولو در شهر کوشیتسه در 28 نوامبر 1959 تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 7800 دانش آموز دارد. این دومین و قدیمی‌ترین دانشگاه در اسلواکی است و در سال 1657 بجای دانشگاه کوشیتسه تاسیس شد. 

 

 موسسه حقوقی آریانا بین الملل از موسسات معتبر مشاوره حقوقی در امور تحصیلی و اخذ اقامت و تابعیت کشور اسلواکی از طریق مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری در اسلواکی است که با بهره گیری از متخصصین و مشاورین حرفه ای خود همواره می تواند راهنمای شما در تمامی مراحل مهاجرت به اسلواکی و اخذ تابعیت و اقامت اسلواکی از طریق تحصیل و سرمایه گذاری و ثبت شرکت باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و اخذ اقامت کشور اسلواکی از طریق تحصیل و ویزای کاری، می توانید با موسسه حقوقی آریانا بین الملل تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی و حرفه ای در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری به اسلواکی بهره مند گردید.  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
shirane نورا 1/11/1397
آیا دارو سازی نیاز به آزمون دارد اگر دارد در کجا برگزار میشود؟
 Manager        14/11/1397
بله. موسسه آریانا بین الملل برگزار کننده آزمون رشته داروسازی در ایران می باشد.
shirane شهاب جهانبخشی 2/11/1397
تاریخ َآزمون پزشکی برای امسال چه روزی است ؟
 Manager        27/11/1397
تاریخ های آزمون ورودی پزشکی در اسلواکی در دو تاریخ مشخص صورت می‌گیرد : 3 و 4 تیر ماه 1398 24 و 25 مرداد 1398
shirane reza 5/12/1397
من دیپلم ریاضی دارم آیا میتونم برای پزشکی اقدام کنم؟؟/
 مشاور        13/7/1398
سلام روزبخیر برای بعضی کشور ها بله
shirane reza 5/12/1397
من دیپلم ریاضی دارم آیا میتونم برای پزشکی اقدام کنم؟؟/
 مشاور        13/7/1398
سلام روزبخیر ، برای بعضی کشور ها بله، برای دریافت مشاوره میتوانید با موسسه تماس بگیرید .