تحصیل در کانادا
    
بازدید: 4304
    

 

براساس آمار اعلام شده از طرف سازمان کالج ها و موسسات عالی کانادا به نام CICAN حدود 100 کالج و دانشگاه در کانادا وجود دارد که نزدیک به یک میلیون و هشتصد دانشجو در آن تحصیل می کنند. برای تحصیل در هر یک از این موسسات علمی و آموزشی دو مرحله اصلی باید طی شود :

مرحله اول: اخذ پذیرش تحصیلی

مرحله دوم: اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مقاطع تحصیلی در کانادا به دو بخش پیش از دانشگاه و مقاطع دانشگاهی تقسیم می شود. که یکی از بهترین مقاطع برای کانادا مدارس و دوره کالج می باشد. دوره هایی که عموما بر تقویت مهارت های کاربردی با هدف نیروی متخصص برای بازار کار در کشور کانادا تمرکز دارد و متقاضیان بسیاری از داخل و خارج در این دوره ها شرکت می کنند. گرفتن پذیرش از کالج های کانادا دشوار نیست و دریافت ویزای تحصیلی برای این دوره ها نسبت به مقاطع دانشگاهی مانند لیسانس، فوق لیسانس و دکترا راحت تر می باشد. برای ارزیابی و شرکت در این دوره ها می توانید فرم ارزیابی در وب سایت موسسه آریانا بین الملل را تکمیل نموده و با شماره تلفن های موسسه تماس حاصل فرمایید.

دوره کارشناسی:

پس از پایان دوره دبیرستان متقاضیان علاقه‌مند به ادامه تحصیل در کانادا می توانند یا در دوره های کالج شرکت کنند و یا برای شرکت در دوره لیسانس در یکی از دانشگاههای کانادا اقدام به تحصیل نمایند. دوره کارشناسی در کشور کانادا چهار ساله می باشد ولی گاهی مواقع دانشجویان مجبور به گذراندن دوره کوتاه مدت قبل از دانشگاه می باشند. برای این مقطع داشتن مدرک دیپلم و همچنین مدرک زبان انگلیسی (فرانسه) الزامی می باشد.

دوره کارشناسی ارشد:

یکی از پر طرفدارترین دوره های تحصیلی در کانادا مقطع فوق لیسانس می باشد. این دوره 2 سال می باشد و به دو دسته  RESEARCH-BASED و COURSE-BASED تقسیم می شود. بسیاری از رشته های گروه اول به دانشجویان این امکان را می دهد پس از دوره فوق لیسانس به صورت مستقیم دوره دکترا را آغاز می کنند.

دوره دکترا:

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا در دوره دکترا، دانشجو علاوه بر اینکه مدرک فوق لیسانس را باید داشته باشد مدرک آیلتس بالای 6.5 هم الزامی است. لازم به ذکر است مقاله علمی و پروپوزال در این مقطع برای پذیرش لازم و ضروری است. گاهی مواقع در این مقطع دولت کانادا و دانشگاه های کانادا دانشجویان را بورسیه می کنند که این بورسیه شهریه دانشجو را پوشش می دهد.

هزینه تحصیل در کانادا:

هزینه تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف متفاوت است. بر اساس آخرین آمار منتشره اداره آمار کانادا در سال 2017 هر دانشجوی بین المللی در مقطع کارشناسی برای رشته های غیر پزشکی و مهندسی بطور میانگین 25000 دلار پرداخت نموده است. این عدد برای رشته های فنی مهندسی و پزشکی 28000 دلار افزایش داشت. هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان مقیم و شهروند کانادا 16000 دلار کانادا می باشد.

البته باید توجه داشت که در کنار هزینه دانشگاه هزینه های جانبی مانند : هزینه مسکن، غذا، کتاب، رفت و آمد تلفن و سایر هزینه ها را نیز باید اضاف نمود.

برترین دانشگاه های کانادا:

  • دانشگاه تورنتو، دانشگاه برتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل ، دانشگاه مک مستر، دانشگاه مونترال، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه اوتاوا، دانشگاه ساسکاچوان، دانشگاه کارلتون و ...

 موسسه حقوقی آریانا بین الملل از موسسات معتبر مشاوره حقوقی در امور تحصیلی و اخذ اقامت و تابعیت کشور کانادا از طریق مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری در کانادا است که با بهره گیری از متخصصین و مشاورین حرفه ای خود همواره می تواند راهنمای شما در تمامی مراحل مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت و اقامت کانادا از طریق تحصیل و سرمایه گذاری و ثبت شرکت باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ اقامت کشور کانادا از طریق تحصیل و ویزای کاری، می توانید با موسسه حقوقی آریانا بین الملل تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی و حرفه ای در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری به مجارستان بهره مند گردید.

 

   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.