پذیرش دانشگاه پلی تکنیک تورینو (Politecnico di Torino) در ایتالیا
    
بازدید: 2795
    

همانطور که ذکر شد دانشجویان جدید برای ورود به کشور ایتالیا به لحاظ ملیت و شرایط، وضعیت متفاوتی خواهند داشت. دانشجویان ایتالیایی و اروپایی هیچ مشکلی برای رفت و آمد و تحصیل در این کشور نخواهند داشت. شهروندان غیر اروپایی که به دلیل اشتغال یا سیاسی یا مذهبی و غیره مجوز اقامت دارند نیز مشکلی برای ورود به این کشور ندارند. جدای از این کسانی که در سفارتخانه ها و سازمان های بین المللی وابسته به ایتالیا فعالیت می کنند و وابستگان آنها نیز شرایط پذیرش راحتی برای اقامت و تحصیل دارند.
ولی دانشجویان غیر اروپایی که هیچکدام از شرایط بالا را ندارند برای پذیرش تحصیل باید به سفارت ایتالیا مراجعه کرده و ثبت نام کنند و پس از اخذ مدارک و طی کردن مراحل قانونی ویزای کوتاه مدت تحصیلی بگیرند.


شرایط پذیرش دوره لیسانس در ایتالیا
برای این دوره یک آزمون تست پذیرش برای این دانشگاه وجود دارد که متقاضی پس از ثبت نام آزمون انجام می شود. بدیهی است از بین متقاضیان کسانی که نمره بالاتری کسب کرده باشند پذیرفته خواهند شد . دانشجویان غیر اتحادیه اروپا ابتدا پیش ثبت نام را انجام داده و سپس یک ویزای کوتاه جهت ورود به کشور ایتالیا و شرکت در آزمون دریافت می کنند که هماهنگی های لازم از طریق سفارت انجام می پذیرد.

داوطلبان با دیپلم خارجی باید شرایط زیر را برای ثبت نام داشته باشند:
1) دیپلم دبیرستان پس از حداقل 12 سال تحصیلی یا
دیپلم دبیرستان پس از 11 سال تحصیل + گذراندن دوره ها و آزمون مربوطه در سال اول تحصیلی دانشگاه مبدا
یا دیپلم دبیرستان پس از 10 سال تحصیل + گذراندن دوره ها و آزمون مربوطه در دو سال اول تحصیلی دانشگاه مبدا یا دیپلم دبیرستان پس از 10 یا 11 سال تحصیل + گذراندن یک دوره تحصیلی در یک موسسه حرفه ای پس از دوره متوسطه در یک موضوع مربوط به لیسانس برای پر کردن شکاف ایجاد شده که دانشگاه پلی تکنیک تورین در مورد صلاحیت دوره های پایه تصمیم گیری می کند.
2) زبان مورد نیاز برای دوره های تدریس شده به زبان انگلیسی باید حداقل IELTS 5 یا مدارک معادل آن باشد. برای دوره های ایتالیایی زبان نیز حداقل مدرک PLIDA B1 لازم است .


مدارک لازم برای پذیرش :
1) مدارک شناسایی یا گذرنامه
2) کد مالیاتی
3) برای شهروندان غیر اروپایی ویزای کوتاه مدت تحصیلی یا مجوز اقامت
4) دیپلم دبیرستان و دوره های پایه گذرانده شده، ترجمه به انگلیسی و ایتالیایی
5) گواهی موفقیت در آزمون پذیرش
6) مدرک زبان مورد نیاز (انگلیسی یا ایتالیایی)


پذیرش کارشناسی ارشد دردانشگاههای ایتایا:
هدف از دوره کارشناسی ارشد که 2 سال به طول می انجامد افزایش مهارت دانشجویان در یک شاخه خاص است. در این شرایط شما باید مدرک کارشناسی خود را که از دانشگاه معتبر اخذ کرده اید در اختیار داشته باشید و حداقل دارای 15 سال سابقه تحصیل که 3 سال آن در دانشگاه گذرانده شده باشید. جدای از این آنچه مهم است کیفیت سوابق تحصیلی شما و میزان نمرات و سطح زبان شما می باشد .
شما باید در مدت زمان تعیین شده درخواست آنلاین خود را برای دانشگاه پلی تکنیک تورین ارسال کنید. در صورت واجد شرایط بودن تاییدیه سایت را مستقیما از صفحه درخواست شخصی خود دریافت کنید. اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید که در خارج از کشور ایتالیا اقامت دارد، می توانید این سند را برای شروع برنامه درخواست پیش ثبت نام خود به سفارت ایتالیا در کشور محل اقامت منتقل کنید. لازم به تاکید است که تایید اولیه آنلاین برای شروع روند درخواست در سفارت لازم است.

مدارک لازم :
1) مدارک شناسایی یا گذرنامه
2) کد مالیاتی
3) برای شهروندان غیر اروپایی ویزای کوتاه مدت تحصیلی یا مجوز اقامت
4) مدرک کارشناسی به علاوه گواهی ریز نمرات تایید شده توسط دانشگاه مبدا، ترجمه به انگلیسی و ایتالیایی
5) گواهی تاییدیه آنلاین
6) مدرک زبان مورد نیاز (انگلیسی یا ایتالیایی)

 موسسه حقوقی آریانا بین الملل از موسسات معتبر مشاوره حقوقی در امور تحصیلی و اخذ اقامت و تابعیت کشور ایتالیا از طریق مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری در ایتالیا است که با بهره گیری از متخصصین و مشاورین حرفه ای خود همواره می تواند راهنمای شما در تمامی مراحل مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا از طریق تحصیل و سرمایه گذاری و ثبت شرکت باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و اخذ اقامت کشور ایتالیا از طریق تحصیل و ویزای کاری، می توانید با موسسه حقوقی آریانا بین الملل تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی و حرفه ای در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری به ایتالیا بهره مند گردید.

   نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.