اقامت تحصیلی در ترکیه
دوشنبه 13 اسفند 1397
    
بازدید: 2048
    

مزایای تحصیل در ترکیه:
1. عدم نیازمندی به ویزا 
2. امکان استفاده از انواع اقامت (سرمایه گذاری، خرید ملک، تحصیلی، ثبت شرکت، کاری، توریستی)
3. دانشگاههای معتبر با رتبه های جهانی بسیار بالا
4. فرهنگ های نزدیک با جامعه ایرانی و هم زبانی با بخشی از مردم ما
5. امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و ترکی

مدارک مورد نیاز
پاسپورت با حداقل 2 سال اعتبار
یک قطعه عکس
آخرین مدرک تحصیلات بعلاوه ریز نمرات
در مقطع ارشد و دکتر( رزومه یا CV) لازم و ضروری می باشد.
مقطع ارشد و دکتری( انگیزه نامه ) لازم و ضروری می‌باشد
معرفی نامه از اساتید در مقطع دکتری الزامی است

شرایط تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری چیست؟
تعداد افرادی که در هر سال به تحصیل در کشور ترکیه روی می آورند، زیاد است. این افراد جهت پیشرفت بیشتر و همچنین اخذ مدرک از بهترین دانشگاه های دنیا معمولا تصمیم به تحصیل در ترکیه می گیرند. نکته ی مهم در این قسمت برای افرادی که قصد مهاجرت و تحصیل در ترکیه را دارند، دانستن اطلاعاتی در مورد شرایط تحصیل در ترکیه است. کشور ترکیه برای افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند شرایط خاصی را داراست. در ادامه ی متن برای دوستان عزیزی که قصد تحصیل در کشور ترکیه را دارند شرایط تحصیل در ترکیه را ذکر می کنیم.

تحصیل در ترکیه
مدارکی که از دانشگاه های کشور ترکیه اخد می شوند در سراسر دنیا و در تمامی دانشگاه ها معتبر می باشد. نکته ای که در تحصیل در ترکیه بسیار حائز اهمیت است و باعث جذب تعداد زیادی دانشجو به کشور ترکیه می شود تحصیل در ترکیه به زبان های انگلیسی، فرانسوی، ترکیه ای و آلمانی است. لازم به ذکر است که شرایط تحصیل در ترکیه به این صورت است که تحصیل در برخی رشته های تحصیلی به یک زبان خاص تدریس می شود که زبان تحصیل شما به رشته ی تحصیلیتان وابسته است. یکی از شرایط اخذ پذیرش دانشجوهای بین المللی در کشور ترکیه دارا بودن مدرک دیپلم دوره ی دبیرستان و همچنین اخذ نمره ی قبولی در آزمون ورودی به دانشگاه است. لازم به ذکر است که آزمون ورودی هر دانشگاه به طور جدا برگزار شده و شرایط سنی ندارد تنها شرط موجود داشتن مدرک دیپلم است.

شهریه دانشگاههای ترکیه
تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه رایگان می باشد و اما دانشجویان دانشگاه های خصوصی به نسبت رشته ی تحصیلی شان باید مبلغی بین ۱۰ تا ۳۰ هزار لیر را برای یک سال تحصیلی در این کشور، پرداخت نمایند. هم چنین تحصیل در دانشگاه های نیمه خصوصی هزینه ای ما بین ۵ تا ۱۰ هزار لیر سالانه را برای دانشجو به همراه دارد.


دانشگاههای ترکیه
دانشگاه بیل کنت
دانشگاه کچ
دانشگاه بغازچی
دانشگاه استانبول
دانشگاه مرمره
دانشگاه تکنیکال استانبولدانشگاه ارجیس
دانشگاه سابانچی
دانشگاه غاضی
دانشگاه حاجت تپه

 

موسسه حقوقی آریانا بین الملل در شیراز از موسسات معتبر مشاوره حقوقی در امور تحصیلی و اخذ اقامت و تابعیت کشور ترکیه از طریق مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری در ترکیه است که با بهره گیری از متخصصین و مشاورین حرفه ای خود همواره می تواند راهنمای شما در تمامی مراحل مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت و اقامت ترکیه از طریق تحصیل و سرمایه گذاری و ثبت شرکت باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه و اخذ اقامت کشورترکیه از طریق تحصیل و ویزای کاری، می توانید با موسسه حقوقی آریانا بین الملل تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی و حرفه ای در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری به ترکیه بهره مند گردید.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.