هزینه زندگی در ایتالیا
پنج شنبه 22 آذر 1397
    
بازدید: 2592
    

رفاه در کشور ایتالیا :

کشور ایتالیا در چند شاخصه رفاه عملکرد خوبی دارد. کشور ایتالیا در زمینه های متوسط درآمد و ثروت ، تعادل کار و زندگی، ارتباطات اجتماعی و وضعیت سلامت بالاتر از میانگین جهانی قرار دارد اما در جوامع مدنی شاخصه های مسکن، رفاه ذهنی، کیفیت محیط زیست، مشاغل و درآمد، امنیت شخصی، و آموزش و پرورش و مهارت ها کمتر از متوسط جهانی است.

 

درآمد مردم در کشور ایتالیا :

پول، در حالی که نمی تواند شادی را خریداری کند، ابزار مهمی برای دستیابی به استانداردهای زندگی عالی است.

درکشور ایتالیا متوسط درآمد سالانه مردم حدود 26063 دلار است که کمتر است از میانگین اعلام شده توسط سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه (Organization for Economic Cooperation and Development) که 30563 دلار در سال می باشد.

اما شکاف قابل ملاحظه ای بین ثروتمندترین و فقیرترین افراد وجود دارد، 20 درصد از جمعیت نزدیک به شش برابر بیشتر از 20 درصد دیگر درآمد کسب میکنند.

دارایی خالص هر خانواده در یک سال درکشور ایتالیا میزان 64019 دلار تخمین زده شده است که در مقایسه با میزان 90570 دلاری oecd کمتر است اما اطلاعاتی شامل دارایی هایی مثل زمین و مسکن بطور دقیق در مورد مردم در دسترس نیست.

 

مسکن در کشور ایتالیا :

در کشور ایتالیا، خانوارها به طور متوسط 24 درصد از درآمد ناخالص مالی خود را صرف تامین مسکن و سرپناه برای خود می کنند که این میزان از میانگین اعلام شده توسط oecd  که 20 درصد می باشد بیشتر است. علاوه بر هزینه صرف شده برای مسکن لازم است مسائل دیگری مثل شرایط زندگی در آنها نیز بررسی شود و امکاناتی که در دسترس هر فرد می باشد و فضای زندگی به ازای هر فرد چند متر مربع است هم در نظر گرفت. این مسئله بر بهداشت روانی و جسمی افراد تاثیر می گذارد .

در کشور ایتالیا بطور میانگین به ازای هر شخص به اندازه 4/1 اتاق فضا در مسکن شخصی وجود دارد که این میزان از مقدار اعلام شده توسط oecd که 8/1 است کمتر می باشد. با این حال با توجه به فراوانی امکانات اساسی در این کشور میزان در دسترس بودن تجهیزات بهداشتی و رفاهی برای 4/99 درصد از مردم بطور کامل فراهم است که این از میزان 9/97 درصدی اعلام شده توسط oecd بیشتر است 

 موسسه حقوقی آریانا بین الملل از موسسات معتبر مشاوره حقوقی در امور تحصیلی و اخذ اقامت و تابعیت کشور ایتالیا از طریق مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری در ایتالیا است که با بهره گیری از متخصصین و مشاورین حرفه ای خود همواره می تواند راهنمای شما در تمامی مراحل مهاجرت به ایتالیا و اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا از طریق تحصیل و سرمایه گذاری و ثبت شرکت باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و اخذ اقامت کشور ایتالیا از طریق تحصیل و ویزای کاری، می توانید با موسسه حقوقی آریانا بین الملل تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی و حرفه ای در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری به ایتالیا بهره مند گردید.

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.