اقامت تحصیلی در اسلواکی
پنج شنبه 22 آذر 1397
    
بازدید: 2958
    

چرا تحصیل دراسلواکی:

این سوال بسیاری از کسانی است که قصد تحصیل به کشوری چون اسلواکی را دارند و به جرات می‌توان گفت  تحصیل در اسلواکی در حین کیفیت بالای آموزشی نسبت به سایر کشورهای اروپایی کم هزینه‌تر است، بنابراین متقاضیان زیادی سالیانه جهت پذیرش در دانشگاه‌های این کشور اقدام می‌کنند تا بتوانند وارد یک کشور اروپایی زیبا و آرام شوند. از طرفی  کشور اسلواکی عضو پیمان شنگن است و با تحصیل در اسلواکی و دریافت ویزای این کشور دانشجویان آزادانه می‌توانند به سایر کشورهای اروپایی همانند آلمان، هلند، فنلاند و… رفت و آمد کنند همچنین افرادی که علاقه‌مند هستند اقامت یک کشور اروپایی را به دست بیاورند و در شرکت‌های معتبر این منطقه مشغول به کار شوند، جهت اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی اقدام می‌کنند که برای اینگونه افراد فرصتی مناسب تلقی می‌شود. قوانین تحصیل در اسلواکی که توسط دانشگاه‌های این کشور وضع شده است نسبت به سایر دانشگاه‌های مطرح اروپایی آسان تر است. بنابراین سالیانه دانشجویان بین المللی زیادی وارد دانشگاه‌های اسلواکی می‌شوند و در رشته‌های فنی مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی، هنر و… ادامه تحصیل می‌دهند. تحصیل به زبان اسلواک برای دانشجویان در دانشگاه های دولتی رایگان بوده اما این دانشجویان باید قبل از ورود به دانشگاه در دوره های زبان اسلواک شرکت نمایند.

 

محاسن و معایب تحصیل دراسلواکی:

دانشگاههای کشور اسلواکی از جمله بهترین دانشگاه‌های اروپا می باشند که از رتبه های مناسبی برای تحصیل در رشته های مختلف برخوردار هستند. مدرک دانشگاه اسلواکی در تمام کشورهای دنیا پذیرفته شده و از اعتبار خوبی برخوردار است و دانشجویان پس از اتمام تحصیل در بازار کار و تجارت در جایگاه خوبی قراردارند.

ویزای شنگن ازجمله مزایای دیگر تحصیل در کشور اسلواکی می‌باشد  بطوریکه امکان سفر به سایر کشورهای اروپایی با داشتن  ویزای تحصیلی این کشور امکان پذیر خواهد شد. کشور اسلواکی به دلیل آنکه عضو حوزه شنگن می باشد دانشجویان می‌توانند با داشتن ویزای تحصیلی اسلواکی به تمام کشورهای این حوزه به راحتی سفر کنند .

زبان انگلیسی از جمله محسنات تحصیل در کشور اسلواکی می‌باشد  زیرا که زبان انگلیسی دانشجویان  را به دنیای جهانی مرتبط خواهد ساخت که امکان کار و زندگی در کشورهای برتر دنیا را پس از فارغ التحصیلی به ارمغان خواهد آورد .

 

هزینه تحصیل دراسلواکی:

پرداخت شهریه دانشگاه و تامین هزینه‌های زندگی در کشور اروپایی از جمله موضوعاتی است که ذهن هر دانشجویی را به خود مشغول می‌کند. لذا در مقایسه با کشورهای دیگر دانشگاه اسلواکی از لحاظ هزینه و تحصیل دانشگاه نسبت به کشورهای دیگر ارزان‌تر می‌باشد بنابراین هر ساله دانشجویان بسیاری به این کشور سفر می‌کنند در حقیقت دانشجویان با زندگی در کشور اسلواکی در کنار تحصیل نیازی به پرداخت هزینه‌های سنگین نخواهند داشت و مخارج زندگی با وجود کیفیت بالا نسبتا پایین است. همچنین لازم به ذکر است که داشتن مهارت در زبان اسلواک به آنها این کمک را خواهد کرد که تحصیل رایگان را در این کشور تجربه کنند.

از دیگر مزایای خوب کشور اسلواکی میتوان به  شرط سنی در پذیرش در دانشگاه های اسلواکی اشاره کرد علاقمندان تحصیل در مقطع کارشناسی با سن بالای 18 سال امکان تحصیل برای آنها فراهم می‌باشد. در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوی بالای ۳۰ سال پذیرفته می‌شود همچنین در مقطع دکترا محدودیت سنی برای دانشجویان وجود ندارد.

از معایب کشور اسلواکی کاریابی با زبان اسلواک می‌باشد که با وجود امکان کار برای دانشجویان همراه با تحصیل یافتن کار برای فردی که به زبان این کشور مسلط نباشد دشوار خواهد بود و  در صورتی که افراد  و دانشجویان بتوانید با تسلط به زبان اسلواک با مردم و جامعه این کشور ارتباط برقرار کنند می توانند کار و درآمد مناسب داشته باشند .

 

 شرایط تحصیل دراسلواکی:

شروع کلاس ها و مدت زمان تحصیل در مقاطع مختلف در کشور اسلواکی:

 آغاز تحصیل در دو ترم بهار و پاییز است که شروع ترم پاییز از سپتامبر تا ژانویه و ترم بهار از فوریه تا ژوئن می‌باشد. هر ترم تقریبا ۵ ماه طول می کشد. دانشجویان در کشور اسلواکی می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند. دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت در هفته، مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته و در مقطع دکترا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند. تحصیل در مقطع کارشناسی بین ۳تا ۴ سال به طول می انجامد. در مقطع کارشناسی ارشد ۱ تا ۲ سال دانشجو مشغول به تحصیل خواهد بود و این مدت برای دانشجویان مقطع دکترا ۳ تا ۴ سال زمان می برد.

 

رنکینگ دانشگاه‌های اسلواکی :

دانشگاه های کشور اسلواکی از رنکینگ بالایی در میان کشورهای اروپایی به خصوص در رشته های پزشکی و دندانپزشکی برخوردار بوده و ضمن دارا بودن اساتید مجرب، دوره های تخصصی به زبان انگلیسی نیز در آنها برگزار می‌شود. همچنین امکان ترانسفر به دیگر دانشگاه های اتحادیه اروپا از جمله: آلمان و اتریش و ادامه تحصیل رایگان نیز برای دانشجویان فراهم می باشد.

 از دانشگاه‌های مورد تایید علوم و وزارت بهداشت ایران می‌توان به دانشگاه کامنیوس در براتیسلاوا، دانشکده پزشکی مارتین جسینیوس دانشگاه کمنیوس، دانشگاه مهندسی براتیسلاوا اشاره کرد که برای اطلاعات بیشتر به سایت وزارت علوم و بهداشت در ایران باید مراجعه شود.

شرایط سنی: علاقمندان تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم داشته باشند و سن بالای 18 سال داشته باشند. در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوی بالای ۳۰ سال پذیرفته می‌شود همچنین در مقطع دکترا محدودیت سنی برای دانشجویان وجود ندارد.

 

ERASMUS:

این برنامه به دانش آموزان اجازه می دهد تا در دوره ای بین 3 تا 12 ماه در یک موسسه دانشگاهی یا آموزش عالی در یک کشور دیگر حضور به عمل برسانند و با توجه به قوانین توافق شده بین دانشگاه‌ها  به مطالعه خود بپردازند. به لطف سیستم اعتبار انتقال و انباشت اروپا (ECTS)، زمان صرف شده در کشور دیگر، به طور کامل در دانشگاه علمی قلمداد میشود.

لازم به ذکر است دانشجویان یک منشور دانشجویی Erasmus دریافت می‌کنند به این صورت که هر کدام از دانشجویان حقوقی دارند به علاوه اینکه شامل  تعهداتی است که  دانشجویان باید در موسسه میزبان انجام دهند.

 

موسسه حقوقی آریانا بین الملل در شیراز از موسسات معتبر مشاوره حقوقی در امور تحصیلی و اخذ اقامت و تابعیت کشور اسلواکی از طریق مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری در اسلواکی است که با بهره گیری از متخصصین و مشاورین حرفه ای خود همواره می تواند راهنمای شما در تمامی مراحل مهاجرت به اسلواکی و اخذ تابعیت و اقامت اسلواکی از طریق تحصیل و سرمایه گذاری و ثبت شرکت باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و اخذ اقامت کشور اسلواکی از طریق تحصیل و ویزای کاری، می توانید با موسسه حقوقی آریانا بین الملل تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی و حرفه ای در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری به اسلواکی بهره مند گردید.

 

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.