تحصیل در روسیه
    
بازدید: 4489
    

 

اطلاعات مختصری درباره روسیه

پایتخت: شهر مسکو

زبان: روسی

جمعیت: 145 میلیون نفر در سال 2017

مساحت: 17,075,400 کیلومتر مربع

واحد پول: روبل

توضیحات: کشور روسیه یکی از پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل، عضو گروه هشت، شورای اروپا، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری شانگهای و کشورهای مستقل همسود است.

 

درباره روسیه

روسیه (Russia) بزرگترین کشور در این سیاره، شامل یازده منطقه است که از غرب تا شرق کشیده شده است، همچنین دارای جمعیتی با بیش از 140 میلیون نفر و جزء 9 کشور پرجمعیت جهان است.

 

محبوبیت روسیه در بین دانش آموزان بین المللی در سال های اخیر افزایش یافته است و گفته می شود که به عنوان دانشجوی خارجی در روسیه دانشجویان می توانند تجربیات خوب و پر باری در این کشور داشته باشند.

 

دانشگاه های روسیه

روسیه از لحاظ آموزشی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد و دارای سابقه تحصیلی طولانی است. بسیاری از دانشمندان در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل بوده اند، از جمله می توان به تعداد افرادی که از برندگان جایزه نوبل  بوده اند اشاره کرد. در سال های اخیر، روسیه تلاش زیادی برای ارتقاء سیستم آموزش عالی خود و گسترش آن برای دانشجویان خارجی انجام داده است. در عین حال، این سیستم آموزشی تحت رهبری دولت است،  و هدف دولت قرار دادن حداقل پنج دانشگاه روسی به عنوان بالاترین رتبه در رتبه بندی معتبر در دانشگاه های جهان است که این سیاست با موفقیت های بسیاری همراه بوده است. بیش از دوازده دانشگاه روسی در حال حاضر در میان 500 دانشگاه برتر دنیا هستند وهر ساله این دانشگاه ها تلاش بر این دارند که جایگاه بهتری را بدست آورند. معتبر ترین دانشگاه لوموندسوف مسکو (MSU) است. اما تعداد زیادی از دانشگاه های بزرگ دیگر در روسیه وجود دارند که از سیستم آموزشی خوبی برخوردار هستند و در مجموع، اگر دانشجویان تمایل داشته باشند در روسیه به زبان انگلیسی مطالعه کنند، می توانند از بیش از 500 برنامه کارشناسی، برنامه های کارشناسی ارشد و PhDبرخوردار باشند، و هر ساله به تعداد رشته ها و گرایشات افزوده می گردد.

هزینه تحصیل در روسیه

دانشجویان بین المللی که در روسیه تحصیل می کنند، هزینه های تحصیلی نسبتا مقرون به صرفه‌ی خواهند داشت. اکثر برنامه های تحصیلی - بدون در نظر گرفتن اینکه آیا دانشجویان می خواهند مدرک لیسانس یا مدرک کارشناسی ارشد خود را در روسیه دریافت کنند - به مراتب کمتر از 5،000 یورو که حتی در برخی از رشته های تحصیلی کمتر از 2000 یورو در سال است. همچنین به دانشجویانی که از کشورهای مختلف برای تحصیل به کشور روسیه می روند بورسیه تعلق می گیرد که از مزایای تحصیل در این کشور پهناور است.

 موسسه حقوقی آریانا بین الملل از موسسات معتبر مشاوره حقوقی در امور تحصیلی و اخذ اقامت و تابعیت کشور روسیه از طریق مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری در روسیه است که با بهره گیری از متخصصین و مشاورین حرفه ای خود همواره می تواند راهنمای شما در تمامی مراحل مهاجرت به روسیه و اخذ تابعیت و اقامت روسیه از طریق تحصیل و سرمایه گذاری و ثبت شرکت باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به روسیه و اخذ اقامت کشور روسیه از طریق تحصیل و ویزای کاری، می توانید با موسسه حقوقی آریانا بین الملل تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تخصصی و حرفه ای در زمینه مهاجرت تحصیلی و کاری به روسیه بهره مند گردید.